فهرست بستن

8 فایده اصلی درمان با الکترومغناطیس

درمان با الکترومغناطیس

درمان با الکترومغناطیس

توجه مهم : در صورتی که قبلا مقاله نیاز مبرم انسانها به الکترومغناطیس را نخوانده اید توصیه میشود ایتدا از اینجا آن را مطالعه نمایید و سپس این مقاله را مطالعه نمایید

پالس‌های الکترومغناطیس برای سالم ماندن و زندگی خوب ضروری است.

در این مقاله درباره فواید استفاده از الکترومغناطیس توضیح می‌دهم ، و راجع به اثر درمانی الکترومغناطیس بر انواع بیماری‌ها نمی‌خواهم صحبت کنم و اساساً راجع به اثر پالس‌های الکترومغناطیس بر فردی که هیچ نوع بیماری ندارد ،و راجع به اثرات مطلوب این دستگاه بر روی  افراد سالم و نقش آن در پیشگیری از بیماری‌ها و سالم ماندن و عمر طولانی بدون ابتلا به انواع بیماری های زمان پیری بحث می‌کنم .

با استفاده مداوم از دستگاه الکترومغناطیس و رژیم غذایی سالم و خوردن آب سالم و فراوان ، داشتن خواب راحت ، استفاده صحیح از تابش خورشید تنفس‌های عمیق و ورزش شما می‌توانید سالم‌تر باشید .

اگر تمام نیازهای بدن به ۵ عنصر اصلی ، وانرژی مغناطیسی معادل و همانند پالس‌های مغناطیسی زمین یا (فرکانس شومن) تامین شود، بدن انسان توان آن را دارد ، تا خودش سلامتی را به دست آورد.

در این بخش نخست به اثرات انرژی الکترومغناطیسی به صورت پلاسبو یا اثر ( دارونما) و سپس به اثرات مفید به کارگیری روزانه دستگاه الکترومغناطیس که مشابه انرژی الکترومغناطیس زمین است خواهیم پرداخت.

روانشناسی و طرز فکر صحیح:

علوم سایکو ایمونولوژی و پیشرفت‌هایی که در اپی ژنتیک حاصل شده ، نشانگر آن است که به طور کلی سلامتی بدن ما در مرحله نخست مرتبط با ذهن و هیجانات است.

انواع مختلف افکار نوروپپتیدهای متفاوت تولید می‌کند و اگر به آن افکار ، احساس و هیجان اضافه شود ، شما هورمون نیز تولید خواهید کرد،که با توجه به نوع افکار و احساس و هیجان ، که خوب یا بد باشد ، تغییرات هورمونی و بیوشیمیایی نیز به سوی سلامتی و یا برعکس به طرف بیماری می‌رود.

افکار شاد نوروپپتیدهای مرتبط با شادی تولید می‌کنند ، و افکاری توأم با خشم و غضب نوروپپتیدهای مرتبط با غمگینی تولید می‌کنند.

تمام سلول‌های بدن شما گیرنده نوروپپتید دارد ، وسلول های مربوط به ایمنی شما را در مقابل انواع عفونت‌ها و بیماری‌ها محافظت می‌کند ،سلول‌های مربوط به ایمنی به گفتگوی درونی شما گوش می‌کنند.

می‌توان گفت که سیستم ایمنی نوعی سیستم عصبی در گردش است ،و سلول‌های ایمنی بدن عیناً پپتیدهای مشابه مغز، در زمانی که مغز فکری را تحلیل می‌کند ، می‌سازد.

و این اساس ارتباط بین بدن و ذهن است .

جداسازی بدن و ذهن ، مصنوعی است ، وامکان‌پذیر نیست و ذاتاً این دو با همدیگه مرتبط هستند.

به طور کلی ، نگرش ، خلق ، افکار ،احساسات ، به شدت بدن شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به ارتباط بین ذهن و بدن ، زمین را هم باید اضافه کرد،(ارتباط بین  ذهن، بدن، زمین) .

ارتباط ذاتی بین ذهن ، بدن و زمین در رابطه با فرکانس طبیعی شومن یا فرکانس پالس‌های مغناطیسی زمین  ( geomagnetic) است،که پنجمین عنصر سلامتی محسوب می‌شود .

باید به خاطر داشت که این فرکانس‌های زمین در محدوده فرکانس آلفای مغز است ،که باعث آرامش و صلح و خلاقیت می‌شود.

دستگاه الکترومغناطیسی که فرکانسی مشابه زمین دارد، نه تنها به شما از نظر روانی انرژی می دهد ، بلکه این فرکانس‌های زمین ، هیجانات و ذهن را هماهنگ می‌کند.

بنابراین شما آرامش بیشتری خواهید داشت ، صلح ‌آمیز و خلاق خواهید بود و می‌توانید ، هورمون‌ها و نوروپپتید‌های مثبت ترشح کنید.

این امواج به شما کمک می‌کند تا صلح ‌آمیز ، سالم ، خلاق و مولد شوید و قادر خواهید بود که با استرس‌هایی که در زندگی دارید بخوبی مقابله کنید.

اثر دارونما:

ذهن با ناباوری سعی دارد که در جهت بهبود و سلامتی تلاش کند،اثرات دارونما مربوط به افکار و اعتقادات ما است،اگر شما اعتقاد داشته باشید که چیزی اثر خواهد کرد حتماً اثر می‌کند و برعکس آن نیز صادق است.

برای مثال بر اساس یک مطالعه اثرات دارونما برای از بین بردن درد ، در مقایسه با داروی خیلی قوی مورفین ۵۶ درصد بود.

 مثال جالب راجع به اثرات دارونما:

برای نمایان شدن اثرات دارونما به شرح حال آقای رایت می‌پردازم،آقای رایت در سال ۱۹۵۷ با تشخیص سرطان و توموری که اندازه آن به مثل پرتقال بود ، شنید که دانشمندان کشف کرده ‌اند ، سرم اسب برای بهبودی سرطان مفید است ، و او این سرم را خرید ، وبا اصرار آقای رایت ، بالاخره پزشک معالجش را متقاعد کرد که روز جمعه برای او تزریق کند ، در روز دوشنبه هفته بعد پزشک او با کمال تعجب دریافت که بیمار به نرس‌ها جوک می‌گوید وبا آنها شوخی میکند ، و بهتر شده،

پزشک در پرونده بیمار یادداشت کرده بود که تومور مثل گلوله برفی در مقابل آفتاب ذوب شده است،

آقای رایت به مدت دو ماه احساس سلامتی داشت ، تا اینکه او گزارش دیگری در مورد سرم اسب خواند، که اثر سرم اسب در مورد سرطان دروغ بود ، و او دو روز بعد فوت کرد.

این سرگذشت تلخ و حقیقی ، اثرات قوی ذهن و طرز فکر را بر سلامتی نشان می‌دهد.

بیش از ۲۰۰۰ مطالعه دو سرکور نشان داده که امواج الکترومغناطیسی بی ‌ضرر است ، و تاثیر مثبت و قوی در درمان دارد.

ولی وقتی که به اثرات آن اثر دارونما و نیروی اعتقاد را اضافه کنیم ، ثمره اش زندگی را تغییر می‌دهد.

فواید درمان با امواج الکترومغناطیس:

ذهن انسان ابزاری قوی است ، بهتر است که مثبت فکر کنیم و باور داشته باشیم ،وقتی که شما به یک بیماری مبتلا می‌شوید ، بدن شما توان ، آن را دارد که خودش را سالم کند، باید به این موضوع اعتقاد داشت که به طور ذاتی بدن قادر است خودش را درمان کند، به شرطی که عناصر مورد نیاز بدن در اختیار باشد که شامل غذای سالم ، آب سالم و تمیز و پر انرژی، هوای تازه و تمیز، روشنایی خورشید و انرژی الکترومغناطیسی زمین.

درمان با دستگاه الکترومغناطیسی باعث افزایش جذب ، بهبود گردش خون و ادغام عناصر لازم برای زندگی شده و انرژی بدن را افزایش می‌دهد، لازم است ذهن خودمان را ، در مورد سلامتی ، به نداشتن بیماری متمرکز نکنیم ، بلکه به داشتن انرژی بزرگ و قوی برای رشد ، سوق دهیم.

سلامتی مصداقی از رشد و رونق است و تنها به معنای رهایی از بیماری‌ها نیست.

در اینجا به ۸ فایده اصلی درمان با الکترومغناطیسی که طی تحقیقات وسیع تایید شده اشاره می‌کنم ،

۱-استخوان‌ها را قوی می‌کند

۲-باعث ترشح آندروفین شده و تسکین دهنده انواع درد است

۳-باعث خواب راحت شده و ترشح HGH را تسهیل می‌کند

۴-با تولیدATP انرژی بدن را افزایش می‌دهد

۵-اکسیژن رسانی و خونرسانی را بهتر می‌کند

۶-سطح ایمنی بدن را افزایش می‌دهد

۷-باعث آرامش و کاهش استرس می‌شود

۸-بازسازی اعصاب و بافت‌ها را تسهیل می‌کند

1- داشتن استخوان‌های قوی:

سیستم اسکلتی ما دارای ۲۰۶ استخوان است ،این استخوان‌ها ساختار بدن ما را تشکیل می‌دهند، و با کمک عضلات باعث حرکت می‌شوند.

داشتن استخوان‌های سالم کلید مهم زندگی طولانی و سالم و فعال است ، یکی از بزرگترین یافته ‌ها در مورد پالس‌های امواج الکترو مغناطیسی تاثیر آن در بهبود و تقویت استخوان‌ها است ،ثابت شده که امواج با فرکانس پایین دستگاه الکترومغناطیسی با تحریک استئوبلاست ها ،ماده سازنده استخوان‌ها را تحریک و تقویت می‌کند، به این فرایند مکانیسم Piezoelectric effect می‌نامند. پدیده فوق باعث استحکام استخوان‌ها می‌شود. این پدیده همچنین به دنبال ورزش و حرکت نیز ایجاد مشدود، بخصوص در ورزش‌هایی که وزن زیادی تحمل می‌شود، طوری که فشار حاصل از ورزش در استخوان‌ها باعث تحریک جریان الکتریکی می‌شود.

دستگاه درمان با پالس الکترومغناطیس توسط جریان الکترومغناطیس در استخوان‌ها جریان الکتریکی تولید می‌کند، که در آن طیف جریان مغناطیسی به جریان الکتریکی تبدیل می‌شود،بنابراین دستگاه پالس الکترومغناطیس مستقیماً جریانات کوچکی را تولید می‌کند که دانشمندان ثابت کرده ‌اند که، این جریانات توسط استوبلاست‌ها مواد لازم برای تولید استخوان‌های سالم را فراهم می‌کند.

دستگاه پالس الکترومغناطیسی برای بهبود و تقویت استخوان‌ها تاثیر دارد و بدان جهت FDA این دستگاه را بدین منظور تایید کرده.

محققین پزشکی ثابت کرده ‌اند که طیف مغناطیسی حتی در شکستگی‌های مزمن که بیش از ۴۰ سال قبل بوده می‌تواند اثرمطلوب و بهبودی داشته باشد.

دستگاه پالس الکترومغناطیس می‌تواند به همراه تغذیه خوب و استراحت و تمریناتی که توأم با تحمل وزن است ، برای درمان استئوپنی و استوپروز کمک کننده باشد.

همچنین ویبراسیون کل بدن میتواند توام با پالس‌های الکترومغناطیسی برای افزایش تراکم استخوان به کار رود، و در ضمن تغذیه صحیح و رژیم آلکالن و آب آلکالن برای سلامتی مفید است و اگر  اسیدی باشد در آن موقع کلسیم از استخوان‌ها کنده می‌شود.

برای حفظ سلامتی PH بدن باید در حالت نرمال باشد.

2-درمان درد و ترشح آندروفین:

یکی از علل مهمی که برای خرید دستگاه پالس الکترومغناطیسی باید سرمایه ‌گذاری کرد، توانایی آن در درمان درد است ،که در این مورد این دستگاه فیدبک‌های خیلی خوبی دارد.

از هر سه نفر آمریکایی یک نفر به علت ابتلا به آرتریت‌های مختلف گرفتار دردهای شدید هستند ، و در ۸۰ درصد آمریکایی‌ها کمردرد وجود دارد، و در هر لحظه ۱۰ درصد از مردم به نحوی درد را تجربه می‌کنند.

فیبرومیالژی ۱۲ میلیون آمریکایی را گرفتار کرده که اکثر آنها را خانم تشکیل میمی‌دهد انواع دردهای دیگر بی‌شمار است و اساسا درد رفیق شما است.

درد همانند چراغ اعلام خطر موتور ماشین است ، که وقتی روشن می‌شود نشان می‌دهد که خطری در موتور وجود دارد، ولی اگر آستانه شما نسبت به تحمل درد پایین باشد ،عوض اینکه به شما اعلام خطر کند، شما با آژیر خطر اورژانس مواجه می‌شوید.

آستانه درد نقطه ‌ای است که درد احساس می‌شود و آن اساساً یک پدیده ذهنی است  ، شدت آن بستگی به میزان تحریک ( گرما و فشار ) دارد که درد شروع می‌شود و آستانه شدت درد نامیده می‌شود.

به طور ایده آل زمانی که آستانه درد صحیح عمل می‌کند ، یعنی درد به منزله نشانه وجود خطر ، عمل می‌کند اگر آستانه درد شما خیلی پایین باشد، شما درد شدید را حس می‌کنید ، در بعضی از بیماری‌ها مانند فیبر و میالژی آستانه درد خیلی پایین است و بنابراین شما در تمام مدت درد حس می‌کنید.

چرخه درد وقتی که مثبت است ، یعنی به دنبال درد مقدار کافی آندروفین که مورفین آندوژنوز و یا تریاک طبیعی بدن ، به عنوان ضد درد است ترشح می‌شود، این مواد مخدر طبیعی تسکین دهنده درد در بدن است.

به دنبال دویدن تند و بعد از تمرینات در بدن به طور طبیعی آندروفین ترشح می‌شود، تمام ۱۰۰ تریلیون سلول موجود در بدن حاوی گیرنده‌های آندروفین هستند و در حالت طبیعی مغز شما آن را می‌سازد.

این بدان معنی است که علاوه بر پنج عنصر لازم برای سلامتی ورزش و استراحت نیز برای داشتن احساس شادی و احساسات مثبت لازم است.

برای تسکین درد شما نیازی به دریافت مسکن (به غیر از موارد شدید) ندارید ، نه تنها مسکن‌ها عوارض سمی دارند، به خصوص برای ،(کلیه ‌ها و کبد)  ، بلکه آنها باعث مهار ترشح طبیعی آندروفین ‌ها می‌شود.

این موضوع در انواع مسکن ‌ها به خصوص oxycontin – Roxicodone – Vicodin – Percocet مورفین ، تریاک و غیره صادق است.

از تجویز چنین داروهایی حدالامکان باید پرهیز کرد،

این داروها متاسفانه داروهای اعتیادآور هستند که در زمان قطع دارو با مشکلات زیاد مواجه می‌شویم.

خبر خوب آن است که بدن شما توان ترشح ترکیبات شبه تریاک و آندروفین طبیعی را دارد ،عواملی که باعث افزایش ترشح آندروفین طبیعی بدن می‌شود، عبارتند از ورزش ، ماساژ، یوگا مدیتیشن ، تنفس‌های عمیق ، خواب عمیق ، استرس کم و  بالاخره استفاده از دستگاه پالس الکترومغناطیس .

ثابت شده است که انرژی الکترومغناطیس زمین می‌تواند آندروفین تولید کند،و برای سنتز بیشتر آندروفین می‌توان از دستگاه پالس الکترومغناطیسی استفاده کرد و دستگاه پالس الکترومغناطیسی می‌تواند سریعا علائم مربوط به درد را تسکین دهد ، در ضمن دستگاه پالس الکترومغناطیس جریانات الکتریکی کوچکی ایجاد می‌کند که باعث کاهش سیگنال‌هایی که درد زا است می‌شوند.

احساس درد کمتر= سیگنال کم

بنابراین دستگاه پالس الکترومغناطیسی نه تنها برای افزایش ترشح آندروفین کمک می‌کند بلکه به طور مستقیم باعث کاهش تحریک ماشه پاسخ به درد می‌شود.

البته در حال حاضر به علت شهرنشینی و وجود طیف های مغناطیسی مضر زیاد از اثر پالس‌های الکترومغناطیسی نرمال زمین کاسته شده و ما نمی‌توانیم به طور طبیعی از فرکانس شومن زمین به خوبی استفاده کنیم ولی بدن ما به وجود امواج مغناطیسی زمین برای ترشح آندروفین نیاز دارد.

در حال حاضر برای ما واضح است که چرا بیماران مبتلا به فیبر ومیالژی و دردهای مزمن حتی در مواقعی که عامل جدی وجود ندارد، احساس درد می‌کنند.

دستگاه پالس الکترومغناطیس نه تنها به طور علامتی باعث تسکین درد می‌شود،بلکه آن در بهبودی و بازسازی موضع آسیب دیده در بدن کمک می‌کند،همانطوری که در مقالات بعدی مطالعه خواهید کرد، دستگاه پالس الکترومغناطیسی برای شما سلامتی بدون مسمومیت ، بدون اعتیاد و بدون عوارض جانبی داروها به ارمغان می‌آورد.

3- خواب راحت و ترشح هورمونHGH

پس از تسکین درد مهم‌ترین فایده پالس‌های الکترومغناطیسی خواب راحت توام با آرامش است ، بر اساس گزارشات انجمن ملی خواب  درحدود ۶۰ درصد آمریکایی ‌ها در به خواب رفتن مشکل دارند ،( استرس ، آپنه ، تحریکات ،عوارض دارویی و غیره )

حتی افراد سالم نیز ممکن است خواب منقطع و بی‌قراری داشته باشند و نتوانند از خواب عمیق بهره ‌مند شوند ، اگر از دستگاه پالس‌های الکترومغناطیسی با فرکانس تتا ودلتا قبل از خواب استفاده شود ، که این امواج شناخته شده برای خواب و آرامش عمیق است ، (فرکانس دلتا و تتا بین ۵ الی ۷ هزتز است).

این پالس‌های مغناطیسی با فرکانس در محدوده تتا و دلتا به طور محسوس به ذهن و بدن کمک می‌کند تا استراحت شبانه خوب و خواب عمیق را تجربه کنیم ،و اگر هر روز بتوانیم از دستگاه الکترومغناطیسی استفاده کنیم ، بالطبع  به راحتی به خواب می‌رویم و خواب عمیقی خواهیم داشت .

بر طبق اظهارات صد ها نفر استفاده کننده از دستگاه الکترومغناطیسی خواب راحت یکی از مهم‌ترین فایده ‌های این دستگاه است و آن فاکتور مهمی در سلامتی و بهبودی می‌باشد.

تعداد زیادی از افراد به خاطر بی‌خوابی دچار اختلالات مختلف سلامتی می‌شوند آنها احساس خستگی ، بیماری ، افسردگی در طول روز دارند ، وبعد از این ‌که  به کمک دستگاه الکترومغناطیس برای اولین بار خواب عمیق را تجربه کردند، احساس کردند که آدم جدیدی هستند.

طیف مغناطیسی ضربان‌دار به خصوص فرکانس‌های شومن وgeomagnetic تولید ملاتونین را در غده پپینال بیشتر می‌کند.

ملاتونین یکی اازمهم ‌ترین هورمون‌های مربوط به خواب بوده ،و خاصیت ضد پیری دارد و آنتی اکسیدان قوی است و در ضمن خاصیت ضد سرطانی دارد  و بدن را از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کند، پالس‌های ایجاد شده از دستگاه الکترومغناطیسی باعث تولیدHGH ( Human growth hormone درغده هیپوفیز می‌شود. HGH هورمون دیگری در رابطه با خواب و جوانسازی و طول عمر است مهمترین مسئله این است که بدن فقط در حالت خواب عمیق قادر به بهبودی ، اصلاح و بازسازی سلولی می‌باشد،در زمان خواب عمیق بدن قادر است که سلول‌های جدیدی را بسازد ، شما روزانه حداقل به ۶ الی ۷ ساعت خواب نیاز دارید ، که به طور ایده‌آل ۸ ساعت است ، هورمون‌های HGH و ملاتونین فقط در خواب عمیق تولید می‌شوند و هر دو هورمون خاصیت ضد پیری دارند.

دستگاه الکترومغناطیسی خواب عمیق را تسهیل می‌کند و بنابراین با شارژ دوباره بدن شما در طول روز انرژی زیادی خواهد داشت  ، که تولید انرژی یکی دیگر از فواید دستگاه الکترو مغناطیسی است.

۴-انرژی بیشترATP

اساساً بدن شما و ارگان‌ها و سلول‌ها برای بازسازی نیاز به انرژی دارند،اصلاً مهم نیست که شما چه مشکلی و چه بیماری و اختلالی در سلامتی دارید، اگر به بدن و سلول‌های شما انرژی بیشتری برسد ، شما بهتر خواهید شد، و بیشتر احساس سرزندگی می‌کنید، واحد اصلی ذخیره انرژی در بدنATP  است.

محققین ثابت کرده ‌اند که سیگنال‌های دستگاه الکترومغناطیسی با فرکانس محدوده بیولوژیک( صفر تا ۳۰ ) موجب افزایش فعالیت آنزیم ‌هایی می‌شود، که  سنتز ATP ومصرف آن را تسهیل می‌کند ، در ضمن ثابت شده که سیگنال‌های دستگاه الکترومغناطیسی با تقویت پتانسیل دیواره سلول موجب افزایش کانال‌ها ، مسیرها ،و رساندن مواد اساسی برای تولید انرژی می‌شود. که شامل (اکسیژن ، میزان جذب ، هیدراسیون ، جریان خون و جذب غذا) است.

الکترون‌ها در بدن تولیدATP می‌کنند ،زمانی که باند فسفات دارای انرژی زیاد به ADP میشکند، یک الکترون در حالت انرژی زیاد آزاد می‌کند، که آن الکترون حاوی انرژی زیاد مسئول پدیده بیولوژیک است،و انرژی لازم را برای سیستم ایمنی و تولید مثل تنفس ، حرکت اعضای بدن ، جذب و گردش خون و غیره مهیا می‌کند.

۵-اکسیژن رسانی بهتر وبهبود جریان خون:

اولین وظیفه دستگاه تنفس رساندن اکسیژن به خون است که این عمل توسط آلوئل‌ها و گلبول‌های قرمز در کاپیلرهای ریه انجام می‌شود،در ریه ‌ها هوا گرم و مرطوب شده و در حد درجه حرارت بدن می‌شود که  تبادل گازی راتسهیل میکند.

اولین عمل دستگاه گردش خون عبارت است از رساندن اکسیژن و مواد مغذی به سلول‌ها و دفع مواد زاید از سلول‌ها می‌باشد،

سیستم قلبی عروقی و تنفس در هم تنیده شده‌اند.

سیستم تنفسی و گردش خون صحیح ، باعث افزایش تولیدATP می‌شود.

دانشمندان یافته ‌اند که با چهار مکانیزم دستگاه الکترومغناطیسی باعث افزایش توانایی سیستم قلبی عروقی و تنفسی می‌شود.

۱-بهبود گردش خون مویرگی:

مطالعات مویرگی نشان می‌دهد که دستگاه الکترومغناطیسی در بهبود جریان خون در کاپیلرها کمک می‌کند، کاپیلرها کوچک‌ترین و مهم‌ترین اتصال در سیستم گردش خون است ، برای اینکه در سطح کاپیلری اکسیژن و مواد مغذی به داخل سلول‌ها نفوذ کرده و مواد زائد دفع می‌شود، این یکی از هیجان انگیزترین اثر دستگاه الکترومغناطیسی است. برای اینکه در محل درمان جریان خون را بهتر کرده و باعث بازسازی و رساندن مواد مغذی دفع سموم بدن می‌شود،

۲-افزایش تولید نیتریک اکسید:

نیتریک اکسید مهمترین تنظیم کننده بیولوژیک و اساسی ‌ترین بحث در زمینه نوروساینس و فیزیولوژی و ایمونولوژی است و کشف نقش کلیدی آن که باعث بردن جایزه نوبل شده و در سال ۱۹۹۲ که به عنوان مولکول سال شناخته شده.

نیتریک اکسید مولکول پیام آور گازی درسطح داخلی عروق خونی و لنف ها است. سیگنال‌های آن باعث شل شدن عضلات صاف عروق خونی می‌شود ، و در نتیجه باعث گشادی عروق و افزایش جریان خون شده و بدان جهت باعث تسهیل در عملکرد قلب شده و  فشار خون راکاهش داده و  گردش خون را بهبود می بخشد ، و میل جنسی را افزایش داده و اکسیژن رسانی به سلول‌ها را زیاد می‌کند.

دستگاه الکترومغناطیسی باعث  افزایش میزان نیتریک اکسید در بدن می‌شود که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سلامتی است.

  • تسهیل اکسیژن رسانی: دستگاه الکترومغناطیسی به صور مختلف باعث بهبود اکسیژن رسانی به سلول‌ها می‌شود،علاوه بر تسهیل خونرسانی و افزایش خون مویرگی ، این دستگاه باعث تسهیل اتصال اکسیژن به هموگلوبین نیز می‌شود ،اکسیژنی که ما از هوا تنفس می‌کنیم تا حدود کمی خاصیت مغناطیسی دارد ، ولی هموگلوبین یک فرآورده مغناطیسی است ، که اتم مرکزی آن آهن است ،درمان با الکترومغناطیس موجب باز شدن آلوئول‌ها و افزایش میزان گردش خون به ریه ‌ها ، برای دریافت اکسیژن بیشتر ومصرف آن می‌شود ، در ضمن باعث تسهیل اتصال اکسیژن به هموگلوبین می‌شود.  ما به راحتی می‌توانیم توسط دستگاه پالس اکسیمتری میزان بهبود اکسیژن رسانی در فردی که محروم از اکسیژن کافی است بسنجیم،همچنین دستگاه‌هایی وجود دارد که بعد از ۸ دقیقه درمان با الکترومغناطیس به طور واضح افزایش توانایی بدن شما را در دریافت اکسیژن از هوا و میزان تولید دی اکسید کربن ومواد سمی ومواد زاید ، اندازه ‌گیری می‌کند.

۴- کاهش ویسکوزیته و چسبندگی خون:

با به کارگیری میکروسکوپ مخصوص که مبتوان به طور زنده ، خون در جریان را بررسی کرد،فواید به کارگیری دستگاه الکترومغناطیس در مورد نحوه جریان خون ، به وضوح قابل بررسی است.

برای مثال فردی که در معرض استرس قرار گرفته با این میکروسکوپ جریان خون را بررسی می‌کنیم و مشاهده می‌کنیم که گلبول‌های قرمز به همدیگر چسبیده و در نتیجه فضای کمی برای چسبیدن اکسیژن وجود دارد،و ازرساندن اکسیژن در داخل کاپیلرها به سلول‌ها جلوگیری می‌کند، اگر گلبول‌های قرمز به هم نچسبند براحتی از داخل مویرک‌ها عبور می‌کنند، ولی اگر به هم بچسبند، چون فضای داخل مویرگ‌ها باریک است  ، لذا باعث اختلال در انتقال و پخش مواد حیاتی به سلول‌ها می‌شود. به علت اینکه درمان با الکترومغناطیس منجر به افزایش شارژ سلولی می شود،در نتیجه گلبول‌های قرمز همدیگر را دفع می‌کنند و به همدیگر نمی‌چسبند،و در آن موقع خون ویسکوزیته کمی دارد ، و برای جذب بهتر اکسیژن سطح دریافت بیشتر می‌شود،و هاله هائی از انرژی می‌توان در اطراف سلول‌ها به علت افزایش شارژ الکتریکی مشاهده کرد،

این نتایج حاصل از الکترومغناطیس درمانی توسط صدها پزشک بررسی و آزمایش شده که اثر سریع الکترومغناطیس درمانی و افزایش اکسیژن رسانی و بهتر شدن گردش خون را ثابت می‌کند.

6- تقویت سیستم ایمنی بدن:

سیستم ایمنی سیستم دفاع مرکزی بر علیه تهاجم خارجی سموم و حتی سلول‌های سرطانی می‌باشد،تمام فوائدي که قبلاً ذکر شد به طور مستقیم و یا غیر مستقیم سیستم ایمنی را با اکسیژن رسانی و بهبود گردش خون، افزایش تولیدATP تقویت می‌کند،

چون درمان با الکترومغناطیس ولتاژ سلول‌ها را افزایش داده که باعث افزایش PHشده و در نتیجه محیط را بر ویروس‌ها و باکتری‌ها و پارازیت‌ها نامناسب می‌کند.

 

7- آرامش و کاهش استرس:

در ارتباط با آرامش و کاهش استرس باید گفت که زندگی تعادلی از فعالیت و استراحت  ، آرامش و استرس است  ، وجود به اندازه معین و کافی استرس در برابر افکار ما طبیعی و سالم است.

ما برای رشد بدن خود نیاز به استرس و ورزش و رقابت کردن داریم ، ولی اگر استرس بیش از اندازه باشد مسئله ساز  می‌شود.

بدن ما با به کارگیری سیستم عصبی سمپاتیک و پارا سمپاتیک استرس را مدیریت می‌کند،

تحریک سمپاتیک موجب ترشح آدرنالین و کورتیزول شده که آن هم ضربان قلب را افزایش داده و تعداد تنفس را زیاد می‌کند ، وجریان خون را از مرکز به طرف عضلات  هدایت کرده ، شخص را آماده می‌کند تا از خطر فرار کند  .

تمرینات ورزشی به طور سالم و طبیعی این سیستم را تحریک می‌کند ، ولی بسیاری از ما استرس ثابت داریم که باعث فرسودگی و خستگی می‌شود.

برعکس سیستم سمپاتیک ، سیستم پاراسمپاتیک برای استراحت و تغذیه و بهبودی است. برخلاف سیستم سمپاتیک ، سیستم پاراسمپاتیک خون را از محیط به مرکز هدایت می‌کند، تا برای تولید انرژی و خونرسانی و مواد مغذی برای بهبودی و اصلاح و آرامش و تغذیه مصرف شود.

یکی از فواید مهم دستگاه الکترومغناطیسی کمک برای آرامش بدن ، تسکین ، اصلاح ، و بهبودی است اگر در حالت استراحت بیش از اندازه هستید ، دستگاه الکترومغناطیس سیستم پاراسمپاتیک شما را فعال می‌کند.

برای به دست آوردن حداکثر کارایی و انرژی زیاد و روح بخشیدن از دستگاه الکترومغناطیس می‌توان استفاده کرد.

از دستگاه الکترومغناطیس صبح‌ها می‌توان از فرکانس‌های انرژی زا و در موقع خواب از فرکانس‌های برای آرامش و خواب استفاده کرد.

بیشتر افراد با تحریکات و استرس مشکلی ندارند ، و در این صورت اگر استرس خیلی زیاد باشد ، باعث بروز بیماری‌های خطرناک و یا مرگ‌های آنی می‌شود.

استرس در بدن انسان تظاهرات زیادی دارد ، که شامل افزایش فشار خون ، بی نظمی ‌های ضربان قلب ، حملات قلبی ، سکته ، بی‌خوابی و دیابت می‌باشد.

عوامل استرس‌ زای مهم در زندگی عبارتند از،  زمان ، فشار ، مشکلات مالی ، مشکلات شغلی ، اختلافات خانوادگی ، ابتلا به بیماری.

درمان با الکترومغناطیس به طور چشمگیرسطح کورتیزول خون را پایین آورده و در بین سیستم اتوم تعادل ایجاد می‌کند ، کورتیزول اولین هورمون در پاسخ به استرس است. بنابراین به هر علتی اگر دچار استرس شدید ، در زیر دستگاه الکترومغناطیسی که هماهنگ با ریتم شومن زمین و یا پالس مغناطیسی زمین است ،  قرار بگیرید تا باعث آرامش و بهبودی شود.

  8 بازسازی عصب و بافت:

بکی از مهم‌ترین فواید درمان با الکترومغناطیس بازسازی عصب و بافت‌ها است ، نتیجه آن از نظر علائم بالینی قطع شدن درد است ، از آنجا که این مسئله مهم است ،(و درمان با الکترومغناطیس این بازسازی را بدون کوچک‌ترین عارضه ‌ای انجام می‌دهد) و علی رغم اینکه ، قطع شدن درد خیلی مهم است ، ولی این موضوع باز هم مشکل اصلی را حل نمی‌کند .

 مطالعاتی که به مدت ۴ سال  در ناسا توسط دکتر گودوین و همکارانش انجام شده و شاید بیش از صدها مطالعه دیگر نشانگر آن است که ، درمان با الکترو مغناطیس به بهبودی و بازسازی بافت کمک می‌کند.

 بطور دقیق ‌تر بدن می‌داند که خودش را چگونه درمان کند ، ولی برای انجام آن نیاز به مواد لازم و انرژی است.

بنابراین ، دستگاه الکترومغناطیس ، انرژی مورد نیاز را تامین کرده ، و انتقال عناصر اساسی را تسهیل می‌کند.

ما شاهد آن هستیم که چگونه الکترومغناطیس درمانی برای درمان شکستگی‌های استخوان و بازسازی آن توسط FDA  تایید شده ، و آن حتی برای شکستگی‌های مزمن ۴۰ ساله نیز موثر است.

دستگاهی که هماهنگ با پالس‌های مغناطیسی زمین باشد ، تمام بافت‌ها را می‌تواند بهبود و بازسازی کند ، حتی سلول‌های عصبی و سلول‌های مغزی که بازسازی آنها سخت‌ تر است.

مطالعاتی نشانگر آن است طیف مغناطیسی ضربان‌دار بهبودی آسیب‌های عصبی ناشی از ضربه را نیز تسهیل می‌کند.

درمان با الکترومغناطیس باعث چسبیدن فاکتور رشد عصب به پروتئین گیرنده سطح سلول عصبی می‌شود، که در بازسازی کمک  کننده است.

نتیجه (مثبت باش):

در این بخش ملاحظه فرمودید که چگونه قدرت ذهن در جهت مثبت  ، در سلامتی و بهبودی بدن نقش دارد.

ما در این بخش به فواید مهم درمان با الکترومغناطیسی اشاره کردیم ، و به مطالبی که این مسئله را تایید کرده ، با آرزوی افزایش باور شما در این بخش از درمان ، اشاره کردیم

با تمرکز ذهن به سلامتی ، میتوانید از فواید اثرات دارونما ، نیز استفاده کنید ، که باعث افزایش سلامتی انرژی می‌شود.

به یاد داشته باشید که سلامتی نداشتن بیماری نیست ، بلکه آن جستجوی پایان ناپذیری برای رشد بدن است ، وفقط نجات از بیماری‌ها نیست.

زمانی که با دستگاه درمان الکترومغناطیسی کار می‌کنید باید این ۸ فایده اصلی را به خاطر بیاوریم.

اگر روزانه دو بار و به مدت ۸ دقیقه در زیردستگاه الکترومغناطیسی باشیم ، به فواید شگفت انگیز آن پی خواهیم برد.

۱ – تقویت استخوان‌ها

۲- ترشح آندروفین و تسکین درد

۳- ترشحHGH  و خواب بهتر

۴- گردش خون بهتر و اکسیژن رسانی خوب

۵- ترشح ATP  بیشتر و انرژی بیشتر

۶- بهبود و تقویت سیستم ایمنی

۷- کاهش استرس و برقراری آرامش 

۸- بازسازی  عصب و بافت‌ها

با توجه به فواید ذکر شده می‌توانیم به این نتیجه برسیم ، که دستگاه الکترومغناطیس وسیله ‌ای برای سلامتی و زندگی سالم است و این دستگاه ، بامکانیزم‌هایی که ذکر شد، میتواند ، ما را در برابر انواع بیماری‌های مختلف حفظ کند ، ومی‌تواند یک وسیله مطمئن و بی ‌ضرر ، وبدون عارضه ‌ای برای پیشگیری از بیماری‌ها ، و در نتیجه موجب افزایش طول عمر و زندگی سالم باشد.

دکتر داود آذرنگی

متخصص مغز و اعصاب

مرکز تخصصی مغز و اعصاب و روان ذهن برتر ایرانیان